MEIE KOOLI KÜLASTAS JAAPANI KULTUURIATAŠEE

3. veebruaril külastas meid Tokyost pärit Jaapani kultuuriatašee Takashi Ato. Ta rääkis jaapani ja inglise keeles ning tal oli kaasas tõlk. Alustuseks rääkis ta meile Jaapani asukohast ja tutvustas Jaapani tuntumaid paiku, näiteks Fuji mäge, mis on riigi kõrgeim tipp (3776 m),  see on Suurest Munamäest ligi 12 korda kõrgem.

Ta küsis, mida me teame Jaapani kultuurist. Teati ikebanat, sumot, Hello Kittyt, džuudot ja animet. Lisaks näitas ta slaide võitluskunstidest ja rääkis kalligraafiast.

Takashi Ato tõi näiteid, kuidas on Jaapan ja Eesti omavahel seotud. Eesti president käis hiljuti Jaapanis visiidil ja kohtus Jaapani peaministriga. Eestis ja Jaapanis on laialt kasutusel Skype. Baruto, Arvo Pärt ja Paavo Järvi on tuntud nii siin kui seal.

Lõpetuseks näitas ta meile videot Jaapani koolist.

Liis Antsi ja Hanna Liis Kiho

Vaata pilte ja videot (Karin Järv)

Vaata pilte (Monika Otrokova)