4.KLASS KÜLAS HULLUL TEADLASEL

Teisipäeval, 12. märtsil veetis 4. klass toreda päeva Tartus. Realiseerisime on mullusel Teadusfestivalil võidetud auhinda – päeva Hullu Teadlasega.
Päev algas Tartu Ülikooli muuseumis, mis asub Toomemäel toomkirikus. Hull Teadlane tutvustas meile teaduse saavutusi ja põnevaid väljapanekuid. Läbiv teema oli meeled. Näiteks ühes pimedas ruumis said kõik julged proovile panna oma kompimismeele, katsudes pimedas kastis erinevaid esemeid. Võõrustaja selgitas, kuidas erinevad aistingud meie ajju jõuavad. Kas teadsite, et tegelikult näeb inimese silm ainult kolme põhivärvi? Põnev oli muuseumis liikuda mööda salakäike, mis pole tavakülastajate jaoks avatud.
Edasi liikusime Tartu Ülikooli peahoonesse, kus asub ülikooli kunstimuuseum. Kõigepealt sai igaüks valmistada valandisse kipsist gemmi-piltkujutise antiiksetest mütoloogilistest tegelastest. Kuni kips tahkus, tutvustati meile muuseumi tohutuid kipsist kujusid ja räägiti põnevaid lugusid antiikmütoloogiast.

Päeva lõpetas Tartu Tähetorni külastus. Meile räägiti põgusalt astronoomia ajaloost ning täheteaduse tänapäevast. Planetaariumis otsisime „tähistaevast“ tuntuid tähtkujusid ning tutvustati ka vanakreeka mütoloogia tegelaste tähtkujusid, mida me näeme vaid lõunapoolusel olles. Püsinäituse eksponaatidest pälvis enam tähelepanu sel aastal 200-aastaseks saav teleskoop ning haruldane Islami tähegloobus. Tund lõppes tähtkujupiltide meisterdamisega.

Aeg lendas imekiiresti ning meie tore päev Hullu Teadlasega saigi läbi. Laste tagasisidest sai lugeda, et päev meeldis kõigile. Aitäh, Hull Teadlane!

4. klass ja õpetaja Tiina
VAATA (Tiina Kukk)