ÕPETAJATE PÄEV PÜHAJÄRVE PÕHIKOOLIS

Õpetajate päev toimus reedel, 3. oktoobril. Päev algas aktusega, kus esinesid 9. klassi õpilased. Õpetaja Aili Mägile anti üle aasta õpetaja tiitel.

Toimus pidulik direktori saua üleandmine noorele direktorile Hanna Liis Kihole. Pärast seda suundusid õpilased koos oma uute õpetajatega tundidesse.  „9. klassi õpilased“ said osaleda õpetajate päeva viktoriinis, mis oli pühendatud selle aasta läbivale teemale – keskkonnale.  Võitis võistkond, mille koosseisu kuulusid Ülle Tomson, Pille Kangur ja Krista Sumberg.

Algklassidele andsid tunde Essi Pusa, Anete Kannik, Marie Leopard ja Remo Almar.

Aineõpetajad olid Taavi Vihmann (ajalugu), Kevin Kaur (inglise keel), Karel Kaupmees (matemaatika), Liis Antsi (bioloogia, geograafia ja loodusõpetus), Danel Prans (kehaline kasvatus). Eesti keele õpetaja äkilise haigestumise tõttu viisid tunde läbi need noored õpetajad, kellel juhtus vaba tund olema.

Lasteaias olid abiks Reili Valdson, Liisi Prans, Iti-Riin Jaagant ja Annabel Eensoo.

Päev möödus rahulikult ja ilma suuremate vahejuhtumiteta. Õpetajad said oma ülesannetega hästi hakkama. Saime jälle kogemuse võrra rikkamaks ning oskame nüüdsest õpetajate tööd paremini väärtustada.

Hanna Liis Kiho ja Liis Antsi

Kooli töötajad käisid ühiselt Moostes. Mõisa hooned on saanud tänu ettevõtlikele inimestele uue hingamise (giidi sõnul olevat vallavanemal raha ülesleidmise nina). Mõisasse on koondatud palju ettevõtlust. Töötavad mitmesugused kojad (näiteks savikoda, villakoda, taaskasutuskoda vm). Käidi uurimas kohalikku kooli (et kas neil oma õpetajad lennus ja vaja uusi õpetajaid tänaseks asemele), hotelli. Kõhutäidet saadi külalistemajas, nimelt väga maitsvat läätsesuppi. Oli tõeliselt mõnus ja hariv (eriti ajalooliselt) käik. Aitäh, Miia!

VAATA