MAAILMAKORISTUSPÄEV 2019

Maailmakoristuspäev toimub lausa (vähemalt) 150 riigis. Tänavu „pöörame tähelepanu eelkõige väikesele ja nähtamatule prügile, mis igal pool meie ümber salakavalalt laotub“.

Meie pidime prügi korjama tunnetusrajalt, mis viib lõpuks kooliranda. Võrreldes eelnevate aastatega on prügi vähenenud ning inimesed on muutunud viisakamaks, aga siiski ei olnud prügi kuhugi kadunud. Peamiselt leidsime oma klassiga erinevaid pakendeid, suureim osa oli suitsukonisid. Muidugi oli jällegi see samuti mõnus värskes õhus liikumine ning sobis meie kooli motoga hästi. Teised klassid leidsid siiski rohkem prügi, kuna arvatavasti seal liigub rohkem inimesi. Pärastpoole pandi kõigi klasside prügikotid kokku ning tehti GoPro-ga ühispilt.

Natuke fakte prügist:

1.Maailma kõige suuremaks prügiprobleemiks ei peeta enam plastkõrsi vaid suitsukonisid.
2.Üks suitsukoni võib mürgitada kuni 1000 liitrit vett.
3.Sigaretid sisaldavad vähemalt 4000 kemikaali, neist umbes 50 on kantserogeensed. Ühest suitsukonist leostuvad mürgised ained on kaladele surmavad.
4.Umbes kuuest triljonist igal aastal suitsetatud sigaretist jõuab 4,5 triljonit sigareti filtrit loodusesse.
5.Kõikidest plastesemetest, mis maailmas on kunagi toodetud, jõuab taaskasutusse vaid üheksa protsenti.
6.Ennustatakse, et sellisel kiirusel, nagu plast koguneb ookeanidesse, ületab aastaks 2050 maailma ookeanide plasti mass kõigi seal elavate kalade massi.
Info link: https://www.maailmakoristus.ee/

Kokkuvõttes on igati vajalik prügi korjamine, kuna prügi laguneb hästi aeglaselt ja on vägagi ohuks loomadele!

Ander Alliksaar 8.klass

VAATA 1 2 3 4 (Ander Alliksaar, Karin Järv, Aili Orlikov, Tiina Kukk)