MUUSEUMITUND KARILATSIS

22. novembril sõitsid 1. klassi õpilased koos õpetaja ja Chris Trevori emaga Põlvamaale Karilatsi Vabaõhumuuseumi, et tutvuda mardi- ja kadripäeva kommetega.

Kohapeal ootas meid juba muuseumiõpetaja Marge, kellega koos tegime ajarännaku minevikku. Saime teada, millest on sanditamise kombestik alguse saanud ning mis eristas marte kadridest. Laulsime ja proovisime marditantsu. Maskeerimiseks meisterdas iga laps endale maski ning pani selga kostüümi. Tüdrukutest said kadrid, poistest mardid. Nüüd saime oma oskused ja õpitu praktikasse viia. Vastastikune sanditamine tekitas suurt elevust. Heade soovide saatel ning täidetud annikottidega pöördusime tagasi tänapäeva.

Kõik olid muuseumitunniga väga rahul. Saime uusi teadmisi ja vahvaid mõtteid, et järgmisel aastal juba päriselt marti või katri jooksma minna. Aitäh muusemiõpetajale toreda tunni eest! Suur tänu ka Chrisi emale, kes meid transpordiga aitas! Toredat kadripäeva kõigile!

1.klass ja õpetaja Krista
VAATA (Krista Sumberg)