MUUSEUMIPÄEV 7. KL

8. juunil läksime me terve kooliga erinevatesse Tartu muuseumidesse. Pärast esimest tundi hakkasime liikuma. Meie läksime linnakodanike muuseumisse, küll aga ennem muuseumi minekut meie giid tutvustas meile Tartu vanu ehitisi, inimesi jne. Me alustasime Raekoja platsil, seal saime teada juba natuke Tartu ajaloost. Siis suundusime Toomemäe poole, kust saime teada palju teadmisi ja aasta numbreid, õppisime ka palju Tartu ülikoolist. Me kõndisime mööda Tartu elektriteatrist ja püssirohukeldrist. Kõndisime ka üle Inglisilla ja Kuradisilla ning alles siis jõudsime muuseumisse, kus õppisime vürtse, 17.-19. sajandi Eesti elamisolust jne. Siis suundusime tagasi kesklinna poole ning kell 2 hakkasime kodu poole sõitma.

Riho, 7.kl