KOHTUMINE BRIGAADIKINDRAL ENNO MÕTSAGA

Seoses karjääriaastaga käis meie koolis 17. mail külas vilistlane, brigaadikindral Enno Mõts, kes tänu suurõppusele Siil Lõuna-Eesti mail ringi käimas oli. Enno auditooriumiks oli kogu koolipere, kelle tähelepanu ta imehästi hoida oskas: lapsed said selga proovida kaitseväe killuveste ja kiivreid ning ka jutt kaitseväelase elust ja kaitseväelaste salakeelest paelus õpilasi. Huvitava paralleelina tõi Enno välja sarnasused meie kooli põhimõtetes ja kaitseväe põhimõtetes, samuti oli tal õpilastele tugevad ja konkreetsed sõnumid edastada, nt: “Alati küsi ‘miks?’” või “Kui ei tea, mida eluga edasi teha, siis õpi edasi!”. Lisaks pajatas Enno huvitavaid seiku oma kooliajast, mil koolimaja asus veel teisel pool teed vanas majas. Oma loengu lõpetas ta lillekimpude kinkimisega meie matemaatikaõpetajale Karinile ja direktorile Miiale, kes olid ametis ka sel ajal, kui Enno eelmise sajandi lõpul meie kooli lõpetas.

Käbi Laan
Vaata (Karin Järv)

You may also like...