KÜLAS KÄIS LASTEKIRJANIK KRISTINA RUDER

Teisipäeval, 29.oktoobril tuli meile Pühajärve Raamatukogu juhataja Ly Haaviste kutsel külla lastekirjanik Kristina Ruder. Enne veel, kui kirjanik sõna sai, esitasid 3. klassi õpilased õpetaja Anneli juhendamisel katkendi tema raamatust „See lustakas Katarina“. Külaline oli üllatunud ja väga meelitatud. Ta rääkis lastele, kuidas tema kirjanikutee alguse sai. Esimesed lood said kirja juba siis, kui ta alles kirjutama õppis. Kogu põhikooli vältel nautis ta kirjutamist ja loovtöid, kuid paraku õpetajad tema ponnistusi väga kõrgelt ei hinnanud, kirjandid olevat olnud kuidagi … imelikud. Esimese „viie“ sai ta alles lõpuklassis. See ei vähendanud Kristina huvi kirjutamise vastu. Tõsisemalt hakkas ta kirjutama aga alles mõned aastad tagasi ning esimene raamat, täpsemalt luulekogumik, oli mõeldud täiskasvanud lugejale. Pärast esimese lasteraamatu avaldamist ja selle menu otsustas kirjanik just lastekirjandusele pühendada. Nüüdseks on tema sulest ilmunud juba 7 lasteraamatut, kolm trükiootel. Ja häid ideid veel palju.

Lapsed esitasid kirjanikule hulgaliselt küsimusi. Kristina Ruder avaldas lootust, et küllap sirgub ka Pühajärve kooli õpilaste hulgast mõni tulevane kirjanik, sest meie lapsed loevad palju ja huvituvad raamatutest. Tänutäheks kinkis ta esinenud lastele oma autogrammiga raamatu „Sõprus“.

Tiina Kukk
Vaata (Tiina Kukk)