ESIMENE KOOLIPÄEV

Kooli minna on tore ja samas ka ei ole. Tore on sellepärast, et saab sõpru näha. Aga kooliga on seotud ka kohustused.

Seekord oli kooliminek peaaegu tavaline tunne. Oli muidugi pidulik ja nagu ikka, peeti kõnesid. Lauldi ja mängiti pilli.

Ka mina mängisin koos oma vanema venna Priiduga kitarri. Olin suvel päris palju harjutanud ja eriti meeldisid mulle Lõuna-Ameerika helilooja C. Machado lood kahele kitarrile. Neid siis mängisimegi aktusel. Meie esinemine läks hästi. Plaksutati palju ja see tekitas hea tunde.

Õpetaja Peeter soovis meile head kooliaastat. Pärast klassijuhatajatundi rääkisime sõpradega igasugustest toredatest asjadest. Muidugi rääkisime ka natuke õppeainetest.

Ilmaga ei vedanud: sadas ja oli jahedavõitu. Muidu oleks saanud veel sõpradega väljas jalgpalli mängida.

Kodus tähistasime natuke uue kooliaasta algust. Hea oli see, et 1. septembrile järgnes nädalavahetus, ei pidanud järgmisel päeval kohe kooli minema.

Andreas Peterson