SEENENÄITUS OTEPÄÄ LOODUSPARGIS

18. septembril ootasid kolmanda ja neljanda klassi õpilased põnevusega õppekäiku Otepää Loodusparki. Planeerisime külastada seenenäitust.

Päev algas seiklusrikkalt – nimelt unustasime koolimajja lapse, kelle olime saatnud teisi otsima. Õpetaja Janika abiga jõudis lõpuks ka Kristelle Otepääle.

Kohapeal kohtusime looduspargi töötajatega. Saime mikroskoobi all vaadelda seente eoseid ja torukesi. Isegi õpetajatele oli see uudne kogemus. Seejärel siirdusime näitusele. Meile tutvustati seeni, nende kasvukohti ja märgistamiseks kasutatavaid leppemärke. Tarkused kogutud, mängisime mängu, mille käigus otsisime seeni, nuusutasime neid ja pakkusime, missuguse lõhnaga on tegu. Kõige haisvam eksponaat – tanuseen – oli peidetud purgi alla. Seda ei soovinud keegi nuusutada. Lõpetuseks täitsime töölehte.

Kooli jõudes tuli neljandal klassil jätkata seente uurimist arvutiklassis. Looduspargis veedetud aeg oli väga arendav. Kogemusi sai jagatud nii kaaslastele kui ka pereliikmetele.

4. klass ja õpetaja

VAATA (fotod Maie Eensalu)