PROJEKT 2018

Projekti nimi: Koolimeeskonna õpiüritus “Koolisiseste nõustajate väljaõpe Pühajärve Põhikoolis”

15.04 – 31.08.2018

SISU

Elukestva õppe süsteemi arendamisel on koostöö ja üksteiselt õppimine üks võtmeteguritest. Ka õpetajate kutsestandard rõhutab koostööoskust nii kolleegidega, õppijatega kui ka lapsevanematega. „Enimkasutatavateks enesetäiendamise võimalusteks on lühiajalised koolitused, erialase kirjanduse lugemine ning informaalsed arutelud kolleegidega, kusjuures viimaste mõju õppetööle peetakse nii koolijuhtide kui õpetajate poolt ühtedeks kõrgemateks“.

Koolisiseste nõustajate väljaõpe ja sellega kaasnevalt kooli arendusmeeskonna moodustamine – 4 koolituspäeva, kokku 28 tundi. Kõikide koolituspäevadele järgnevad praktilised ülesanded (väljaõppes omandatu praktiline harjutamine), mille läbiviimisesse on kaasatud kogu koolimeeskond, lapsevanemad ja õpilased. Projekti tegevuste läbiviimise tulemusel on Pühajärve Põhikoolis olemas 12 koolisisest nõustajat, kes on omandanud individuaalse-ja grupinõustamise tehnikad ja baasoskused ning oskavad rakendada kovisiooni meetodit.

EESMÄRK

Projekti tegevuste eesmärk on arendada ja toetada Pühajärve Põhikooli koolimeeskonna omavahelist koostööd, üksteiselt õppimist, koostööd erinevate sihtgruppide vahel ja koostöös tööjuhtumite lahendamist koolisiseste nõustajate juhtimisel. Projekti tegevuste läbiviimise tulemusel on Pühajärve Põhikoolis olemas 12 koolisisest nõustajat, kes on omandanud individuaalse-ja grupinõustamise tehnikad ja baasoskused ning oskavad rakendada kovisiooni meetodit. Kovisioonigrupp on mõeldud selleks, et üksteist julgustada, koos leida lahendusi võimalikele probleemidele ja üheskoos rõõmustada õnnestumiste üle.

KOOLITAJA

Kaupo Saue on International Supervision and CoachingInstitute (ISCI) asutajaliige ja juhatuse liige. Supervisiooni ja coachingu väljaõppe teise kursuse üks põhiõppejõududest. Külalisõppejõud Tartu Ülikooli majandusteaduskonnas ja Avatud Ülikoolis alates 2002.a. kuni praeguseni. Õppetöö teemad: arendav juhtimine/coaching, meeskonna juhtimine, emotsionaalne intelligentsus juhtimises, kovisioon ja töösoorituse parendamine. 25 aastat rikkalikku koolituskogemust nii äri- kui avaliku sektori ettevõtetes koostöö ja juhtimise arendamisel. Meeskonna coachingu alase raamatu “Õnnelik meeskond” (Äripäeva Kirjastus, 2008) kaasautor koos Signe Vessoga. Omab ANSE standarditele vastavat superviisori ja coachi sertifikaati.

TULEMUS

Väljaõppe tulemusel on koolil olemas koolisisest koostööd toetav ja vedav arendusmeeskond (koolisisesed nõustajad), kellel on motivatsioon ja huvi eest vedada koolisiseseid arendusprotsesse kasutades selleks koolisisest ressurssi ning kes oskavad rakendada kovisiooni meetodit nii koolimeeskonnas kui ka kaasates koolivälist kogukonda (sh lapsevanemad).

1. tugevneb ühise õppimise- ning koostöökultuur

2. ühine õppimine ja nõustamine on teadlikult planeeritud ja organiseeritud ja ellu viidud

3. kovisioonigruppide toel on õpetajatel, tugimeeskonnal ja juhtkonnal võimalik koheselt lahendada koolielu keerulisi juhtumeid, jagada häid praktikaid ja ühtlustada vaateid erinevatele teemadele (nt hindamine, õppija toetamine vms)

4. omandatud nõustamisoskused (sh kovisiooni meetod) parandavad koostööd lapsevanematega ja kogukonnaga

5. väljaõppe läbimine võimaldab koolisisese ressursi efektiivset ja sisukat kasutamist ning toetab õpetajate professionaalset arengut

6. paraneb õppijate kuulamise ja nõustamise oskus

FONDI NIMETUS

„Pädevad ja motiveeritud õpetajad ning haridusasutuste juhid“; „8.6 Koolimeeskondade ühine õppimine haridusuuenduste rakendumiseks“; TAT kood: 2014-2020.1.02.001002.02.15-0002

Toetuse summa: 4480 eurot