KOOLI OLÜMPIA 2019

2018/2019 õppeaasta läbiv teema on LIIKUMINE.

Moto: Pigem painduda kui murduda

KOKKUVÕTE

24.mail toimusid kooli III olümpiamängud. Kooli olümpiamängude kavandamist alustati juba kooliaasta alguses 2018.aasta septembrikuus. Projekti taotlus esitati ka Eesti Olümpiaakadeemiale, kes rahastab koolide olümpiamängude projekte. Kooli taotlus sai 640 euro suuruse toetuse, mida kasutati mängude korraldamiseks. Säravalt on meeles mängude avatseremoonia, kus kooli lippu kandis U17 Eesti jalgpallikoondise ründaja, meie kooli lõpuklassi noormees Andreas Kiivit ja kooli olümpiamängude lippu klassivend Gen-Marten Paul. Olümpiatule süütas, kooli puhkpillimängijate  helide saatel, tulevikulootus 400 m tõkkejooksja Jaak–Heinrich Jagor. Sportlaste tõotuse kandis ette 5.klassi õpilane Ruuben Jaagant ja kohtunike tõotuse esitas matemaatikaõpetaja Karin Järv. Olümpiamängud kuulutas avatuks Otepää vallavanem Kaido Tamberg. Maskott HUGO Tanel Marjapuu kehastuses oli kaasaelajaks erinevatel olümpiaaladel. Kehalise kasvatuse õpetaja Janika Kilk oli valinud huvitavad spordialad, kus meeskonnad võistlesid omavahel osavuses ja kiiruses.

VAATA  video (Eesti Olümpiaakadeemia)  video (NEWHEAVENFILM)
VAATA  pildid (Pille Kangur)  pildid (Aili Orlikov)

Pühajärve Põhikooli olümpiamängud projekt 2019

Kevadel võtame aasta kokku vahva suveolümpiaga. Selleks, et kõik laabuks, koostab iga klass loosi teel valitud spordiala kohta stendi (A1 formaat), kuhu oma soovi ja valiku kohaselt koondatakse infot antud ala kohta (ala olemus, reeglid, edukamad Eesti sportlased, ehk mõni huvitav faktki…).

Valminud stendid seame üles nn vaibasaali, kus igaüks saab materjaliga tutvuda. Olümpiamängude eel toimub ülekooliline viktoriin just stendidel oleva info põhjal.

Alade tutvustamine (vorm vaba: laul, esitlus, dramatiseering vms – laske fantaasial lennata!) toimub kooliastmeti:

* Lasteaed+ 1.- 3. kl : 23. novembril;

* 4.-6. klass: enne jõuluvaheajale minekut (aeg täpsustub);

* 7.-9. kl + õpetajad: aprilli lõpus (aeg täpsustub).

Kui tekib küsimusi või vahvaid ideesid, võtke ühendust õp Jaanika või õp Tiinaga.

Head ühestegutsemist!

SUVEOM ALADE LOOSI TULEMUSED:

• SÕIMERÜHM – UJUMINE / VEEPALL
  • LASTEAIA LIITRÜHM – JALGRATTASPORT