PRANGLIMISE VÕISTLUS 2017

Pühajärve kool on osalenud Miksikese pranglimise võistlusel juba 10 aastat (2014 korraldas võistlust MTÜ Nutisport). Võistlusel osalemise eelduseks on tasuline pakett. Võistlused kestavad pikalt,  sügisest kuni kevadeni, toimuvad eelvõistluse kolm etappi ja seejärel mitmesugused finaalid. Võsteldakse erinevates võistlusklassides, 1.-3.klass sirgujad, 4.-6.klass oskajad, alates 7.klassist eraldi neiud ja noormehed, lisaks veel naised ja mehed (õpetajad vm täiskasvanud võistlejad). Varasematel aastatel toimusid finaalid igas maakonnas eraldi ja selleks tuli eelvõistluse parimatel koguneda näiteks meie maakonnas Tõrva Gümnaasiumi arvutiklassi. Viimastel aastatel toimuvad ka maakondlikud ehk piirkondlikud finaalid online võistlusena omas koolis. Sel aastal võistlesime piirkondlikus arvestuses koos Võrumaaga.

Tänavusel EELVÕISTLUSEL läbiti kolm online kolmevõistluse (staatiline1, lemmik ja staatiline2) etappi, võistlusklassiti erinevatel aegadel, alustati oktoobris ja lõpetati märtsi alguses. Meie maakonnas koos Võrumaaga oli osalejaid kokku 594, neist 230 sirgujat, 243 oskajat ja 121 suurt. Eelvõistluse tulemuste (kaks paremat etappi) alusel teenisid parimad välja koha piirkondlikus finaalis.

FINAALIS võisteldakse viievõistluses, mis kestab 50 minutit (liitmine, lahutamine, korrutamine, jagamine, lünkamine ning vastavalt võistlusklassile kas siis naturaalarvud või täisarvud või kümnendmurrud). Finaal toimus 13.-15.märtsil. Meie koolist sai osaleda 29 väga tublit pranglijat, 4 sirgujat, 10 oskajat, 3 neidu, 10 noormeest, 2 õpetajat. Kui vabariiklikes tulemustes parimad summad on lausa üle 20 000, siis väga tubli punktisumma üle 10 000 saavutasid meist kaks, 4.kl Katriin 10 657 ning õp Maie 10 264 (8000 punkti piiri ületasid 5.kl Ander, 6.kl Mattias ja õp Karin). Finaali jõudsid: 3.klass Ruuben, Henri, Kerret Robin ja Grethe Linda, 4.klass Katriin, Paula ja Dmitri, 5.klass Ander ja Aneth Kaileen, 6.klass Mattias, Pipi, Rasmus, Vladimer ja Mairo, 7.klass Elisabeth Marleen ja Andreas, 8.klass Annabel, Ats, Joonas, Marten, Oliver, Simon, Harald, 9.klass Cärolin, Hendrik, Karl-Markus, Gabriel.

Parimad tulemused, mille eest Miksike jagab välja ka rahalised preemiad:

SIRJUGAD 2.koht Ruuben 3.kl (59.koht vabariiklikus arvestuses), 4.koht Henri 3.kl

OSKAJAD 1.koht Katriin 4.kl (23.koht vabariiklikus arvestuses), 2.koht Mattias 6.kl, 3.koht Ander 5.kl, 4.koht Paula 4.kl, 6.koht Pipi Õun 6.kl

NEIUD ja NAISED 5.koht Cärolin 9.kl, 1.koht õp Maie (15.koht vabariiklikus arvestuses)

NOORMEHED 2.koht Ats 8.kl (66.koht vabariiklikus arvestuses), 3.koht Joonas 8.kl, 4.koht Karl-Markus 9.kl, 5.koht Hendrik 9.kl

Suur suur tänu kõikidele, kes andsid endast parima (harjutamisel, võistlemisel, juhendamisel vm).

Kogemus näitab, et kellel on tugevam ala liitmine või lahutamine, kellel korrutamine või jagamine, kellel võrdlemine või lünkamine. Fakt on aga see, et järjekindel harjutamine toob kindlasti rohkem punkte ja mitte vähe. Soovin jätkuvalt nobedaid näppe ja kiiret mõttelendu 🙂

Rohkem infot Miksike

Karin Järv