KOLLASE KASSI TEATRITUND

Teatrikuu raames külastasid lasteaia liitrühma lapsed teatrit. Seekord ei vaadanud me etendust vaid tutvusime teatrimaailmaga. Meid ootasid Kollased Kassid ja teatritund Vanemuise väikeses majas. Mis koht see teater on? Mis siin teistmoodi on kui kodus või lasteaias?  Vastuseid aitasid otsida sõbralikud juhendajad. Alustasime nagu teatris ikka riidehoiust ehk garderoobist, kus iga laps andis oma riided ja vastu sai numbri. Seejärel said lapsed pileti ja Kollased Kassid aitasid oma kohta otsida. Kuidas selles majas käituma peab? Miks need toolid sellised imelikud, klapiga on? Ja kommi ei tohigi süüa? Nendele ja paljudele teistele küsimustele leiame teatrist vastused. Siis oli võimalus oma jalaga lavale astuda, isegi natuke esineda, näha, kus on etenduse ajal orkester ja piiluda ka lava taha. Huvitav oli teada saada, et lisaks näitlejatele tegutsevad teatris paljud teised töötajad- tantsijad, lauljad, rekvisiitorid, kostümeerijad jne. Lava taga on ruumid, kus teatritöötajad etenduseks valmistuvad. Lapsed said proovida erinevaid maske ja teada, mis on rekvisiit ja mis on dekoratsioon. Avaras prooviruumis õpetasid Kollased Kassid erinevaid tantsusamme. Põnev oli vaadata oma liikumist peeglist. Suuremat ja väiksemat sorti teatrit oli kõikjal, kuhu sattusime.

Inimene õpib, kuni elab. Teater on lugude jutustajana ja elu peegeldajana üks eriti tore õppimise koht. Kollased Kassid ootavad meid taas, et koos midagi põnevat ette võtta ja midagi uut õppida.

Taivi Rästas

Postitatud 07.04.2018