ESIMENE KOOLIPÄEV ON PÄEV, MIDA KÕIK KOOLILAPSED OOTAVAD.

Esimese koolipäeva tavad on olnud pikka aega ühesugused. Üheksanda klassi õpilased viivad esimese klassi lapsed käekõrval kooli saali avaaktusele. Esimese koolipäeva riietus on olnud ikka valge pluus, tumedad püksid või seelik. Enamus koolilapsi lähevad kooli kaasas lilled õpetajatele. Sellel aastal asus meie kooli esimesse klassi õppima 9 last. Aktusel laulsime üheskoos Eesti hümni ja koolilaulu. Aktusel võtsid sõna meie kooli direktor ja vallavanem. Piduliku aktuse järel läksid kõik õpilased oma klassiruumi, et kuulata klassijuhataja juttu kooli nõuetest. Klassijuhataja käest saime oma kooli päevikud, mille disainisid 9. klassi õpilased. Kui koolipäev läbi, suundusime koju oma uusi õpikuid uudistama.

Kerda Kattai
VAATA (Karin Järv)

You may also like...