TULEME KÜLLA HÕIMUKUUL!

Hõimukuu (oktoober) viimasel päeval, 31. oktoobril oli meil koolis tavapärasest suurem seltskond. Nimelt tulid programmiga „Tuleme külla hõimukuul!“ meile külla Valga Muuseumi väiksed muuseumisõbrad ning Valga Gümnaasiumi noored. Algklasside õpilased said muuseumisõprade ja nende juhendaja Marju Rebase abil rohkem teadmisi hõimurahva saamide kohta. Ette oli valmistatud ka kaks töötuba: õnne toova nahkkäepaela punumine suurematele ning saami rahvarõivaste värvimine noorematele. Töötubasid juhendas Kristi Liiv Valga Muuseumist.

Kesk- ja vanema astme õpilased osalesid loengus „Saamid“, mida viis läbi Valga Gümnaasiumi karjääri- ja projektijuht Pille Olesk. Palju elevust tekitasid molekolaargastronoomia töötoad, mida juhendasid  gümnasistid Kaspar Kann, Denis Ženžarov ja koduvalla noormees, abiturient Tambet Kuus. Täname külalisi põneva ja hariva päeva eest!

Tiina Kukk
Vaata (Krista Sumberg) Vaata (Pille Kangur)