KÜLASKÄIK OLUSTVERRE

Peale esimest tundi asusime teele Olustvere poole. Sõit kestis poolteist tundi. Meid võttis vastu Olustvere teenindus- ja maamajanduskooli õppealajuhataja Helle Aunap. Ta tutvustas meile kooli ja erinevaid erialasid, mida seal on võimalik õppida.

Meile näidati ka uut õpilaskodu. Seejärel oli aeg minna lõunat sööma. Kinnitasime keha sööklas, kus toite aitavad valmistada oma kooli õpilased. Siis külastasime õppetööstust, kus õpilased valmistavad juustu, liha- ja kalatooteid, jooke ning pagaritooteid.

Olustverele kuulub  Baltikumi kõige täiuslikumalt säilinud mõisakompleks 29 ehitise ja rajatisega. Meiegi saime mõisat külastada. Tegime väikese ringkäigu ning käisime ka uhkes mõisa peahoones.

Tallis saime vaadata erinevaid loomi. Veel käisime klaasikojas, kus meile tutvustati,  kuidas tehakse klaasist asju.

Ja päev oligi lõpule jõudnud. See oli olnud väga vahva ja huvitav päev.

Kooli töötajad olid väga sõbralikud ja võtsid meid hästi vastu.  Soovitan kindlasti kõigil võimaluse korral Olustveres käia.

Soovin veel tänada õpetaja Miiat ja õpetaja Peetrit, kes selle külakäigu teoks tegid.

Taavi Vihmann 9.klass